Vážení závodníci, pěší turisté a organizátoři,

už se nám to blíží. Podrobné mapy pro všechny kategorie, tedy půlka běžci, marathon cyklisté, marathon běžci, marathon koloběžci a pěší turisté 21 a 42 km, budou připraveny a zveřejněny nejpozději ve středu 31.5. 2023. Trasy budou tak jak jsme je již předběžně představili, jen došlo k malým úpravám, abychom Vás co nejvíce odklonili od veřejných komunikací. Tedy hlavně půlkaře. Nešlo to úplně všude, ale myslíme na Vás a Vaši bezpečnost. Prosím nezlobte se, že nebudeme v půlce a v marathonu přesní v kilometráži, ale jedná se o horský závod a tak Vám kilometráž vynahradí stoupání - bude ho dostatek.

Mapy budou připraveny tak, aby bylo možné je načíst v aplikaci MAPY.CZ, jako trasu a nastavit v navigaci- tedy budete schopni se stále kontrolovat zda jste na trati. Proto prosíme, máte-li o toto zájem, stáhněte si tuto aplikaci do telefonu předem. Ovšem nic to nemění na skutečnosti, že trasy budou označeny vlastním značením a samozřejmě budeme při značení myslet na to, aby nebyla možnost seběhnout, sjet či sejít z tratě.

Malé, ale nutné UPOZORNĚNÍ! Závod bude probíhat v některých úsecích po veřejných komunikacích, proto prosím věnujte pozornost Vaší bezpečnosti. Vaše zdraví je více než vyhraný závod, nebo umístění v soupisce. Průjezd Jirkovem budete mít zajištěn městskou policií Jirkov a státní policií. O ostatní se budou starat organizátoři závodu. Naše snaha bude co nejvíce zjednodušit vaši cestu závodem, ale i tak prosím dávejte na sebe pozor.

Je-li tu někdo kdo se che přidat k organizátorům, rádi Vás mezi námi přivítáme, napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo volejte 721 754 281.

Jiří Černer – Červenáček – velitel závodu a vedoucí jirkovských tomíků

Zdravíme všechny příznivce závodního překonávání vzdáleností a přicházíme s termínem dalšího ročníku Jirkovského Crossmarathonu, který odstartujeme v sobotu 17. června 2023. Věříme, že nám nebude nic zásadního stát v cestě a závod si společně užijeme. Sledujte naš web nebo Facebook, abyste nezmeškali informace, se kterými budeme postupně přicházet.

Jirkovští Tomíci, noví organizátoři
stopari-jirkov.tomici.cz | facebook.com/stopari.tom

Po dvouletém nuceném nicnedělání je konečně na čase probudit se z letargie a pustit se znovu do přípravy Jirkovského crossmarathonu. 

Už po dvacáté se budeme těšit na setkání s milovníky běhu, projížděk a hlavně kopečků Krušných hor. Vážíme si všech účastníků, kteří se k nám vracejí, přestože ví, jak náročná trať je čeká. 

Letos jsme si trochu usnadnili práci tím, že jsme pro všechny závodníky zajistili časomíru prostřednictvím elektronických čipů. Plyne z toho větší přesnost měření, ale také několik změn v propozicích a povinností pro vás. 

Kromě běžného startovného, které můžete zaplatit elektronicky předem nebo v hotovosti na místě, budeme vybírat vratnou zálohu na čip. Ta bude ve výši 200 Kč a vrátíme vám ji po absolvování závodu v místě prezentace výměnou za použitý čip. Pro cyklisty to znamená, že budou během prezentace odevzdávat vratné zálohy dvě, tedy 20 Kč za startovní číslo a 200 Kč za čip.

Aby se co nejvíce urychlila prezentace, mějte na zálohu připravenou dvousetkorunovou bankovku, velmi nám tím pomůžete. 

Držíme palce všem, kteří se pro náš závod rozhodnou.

Zdravíme příznivce běhání, bajkování, trhání a toulání se po horách, po naší krásné zemi a vůbec po světě. Možná jste si všimli, že jsme měli malé potíže s provozem stránek, ale po dnešku již všechno šlape jak má.

Pevně věříme, že se letos konečně dočkáme 20. ročníku Jirkovského crossmarathonu, který máme v plánu odstartovat 11. června 2022. Čeká nás několik organizačních změn. První z nich je ta, že platba startovného bude možná jen v hotovosti v místě prezentace v den závodu. O dalších změnách budeme informovat v Blogu na těchto stránkách a na Facebooku.

Buďte nám i nadále věrní a dejte vědět i ostatním, ať k nám najdou cestičku i další nadšenci. Už nyní se můžete přihlásit.

sponzoři a partneři: 

Město JirkovDECATHLONPřemysl Rabas Klub Krušnohorců