Po dvouletém nuceném nicnedělání je konečně na čase probudit se z letargie a pustit se znovu do přípravy Jirkovského crossmarathonu. 

Už po dvacáté se budeme těšit na setkání s milovníky běhu, projížděk a hlavně kopečků Krušných hor. Vážíme si všech účastníků, kteří se k nám vracejí, přestože ví, jak náročná trať je čeká. 

Letos jsme si trochu usnadnili práci tím, že jsme pro všechny závodníky zajistili časomíru prostřednictvím elektronických čipů. Plyne z toho větší přesnost měření, ale také několik změn v propozicích a povinností pro vás. 

Kromě běžného startovného, které můžete zaplatit elektronicky předem nebo v hotovosti na místě, budeme vybírat vratnou zálohu na čip. Ta bude ve výši 200 Kč a vrátíme vám ji po absolvování závodu v místě prezentace výměnou za použitý čip. Pro cyklisty to znamená, že budou během prezentace odevzdávat vratné zálohy dvě, tedy 20 Kč za startovní číslo a 200 Kč za čip.

Aby se co nejvíce urychlila prezentace, mějte na zálohu připravenou dvousetkorunovou bankovku, velmi nám tím pomůžete. 

Držíme palce všem, kteří se pro náš závod rozhodnou.

Zdravíme příznivce běhání, bajkování, trhání a toulání se po horách, po naší krásné zemi a vůbec po světě. Možná jste si všimli, že jsme měli malé potíže s provozem stránek, ale po dnešku již všechno šlape jak má.

Pevně věříme, že se letos konečně dočkáme 20. ročníku Jirkovského crossmarathonu, který máme v plánu odstartovat 11. června 2022. Čeká nás několik organizačních změn. První z nich je ta, že platba startovného bude možná jen v hotovosti v místě prezentace v den závodu. O dalších změnách budeme informovat v Blogu na těchto stránkách a na Facebooku.

Buďte nám i nadále věrní a dejte vědět i ostatním, ať k nám najdou cestičku i další nadšenci. Už nyní se můžete přihlásit.

„Pořád někoho dobíháš. Zatím je to dobrý,“ říká mi v úvodní zahřívací pasáži vedoucí podél přivaděče Zdeněk, který mě doprovází na kole.

Sluníčko, jasná obloha a z ní se linoucí zvuk vrtulí. Připadám si tu dnes skoro jako na Pražském mezinárodním maratonu :-). Neběží se mi úplně nejlépe. Tuhé nohy zvedám stěží. Jako kdyby byly přilepené k rozteklému asfaltu.

Největší stoupání na Lesnou však zvládám docela dobře. Cítím v nohách sílu. Tady by se určitě líbilo i Ondrovi Fejfarovi. Budu ho sem muset pozvat na některý z dalších ročníků ;-). Předbíhání cyklistů v kopci potěší. „Po svých to jde líp.“ Teď ano, ale pak se to obrátí…

Pokračovaní najdete na blogu Run with Love

Milí sportovní přátelé, 

rád bych vyjádřil dojmy z dnešního Jirkovského crossmaratonu (9. 6. 2018), jenž jste pořádali. Sportovní výkon si nechám pro sebe☺, ale nemohu pomlčet o samotném závodu. Zaprvé jsem přesvědčen a nejsem sám, že vložné 200 Kč nemůže pokrýt ani základní náklady, a co člověk za ně získá, to tuto částku vysoce převyšuje. Vždy mě překvapí, co všechno obdrží každý závodník v cíli, ty s láskou připravené poživatelné i nepoživatelné upomínkové předměty. Klobouk dolů.

Pro účastníka je vedle trati (značení hodnotím známkou A++) důležité občerstvení. Zastavil jsem všude, všude jsem našel, co bylo třeba (snad jen ta živá voda při přibližování se k cíli se asi nikde nedá sehnat…). Dva postřehy: čistě dámská obsluha na louce nad vískou Zákoutí se o mě postarala jako o nemluvně, už jsem moc nekomunikoval, ale děvčata pochopila, co je třeba, a zase mě vrátila do hry. A druhý postřeh: občerstvení v obci Blatno, kde se mi milá paní, jako pohádková babička, omlouvala, že do kelímku s ionťákem spadnul květ lípy. Obávám se, že takový zážitek, i když si budu sebevíce přát, se už nebude opakovat. Můj obdiv a uznání patří všem soutěžícím, od té nejmenší holčičky, co statečně zdolávala stoupání na Lesnou, až po neúnavné vytrvalce kmetského věku, kteří jsou těmi nejtěžšími soupeři. A bylo fajn, že jsme se míjeli na trati s cyklisty, člověk s nimi prohodil pár slov, někde jsme se viděli i vícekrát a dokonce se našla příležitost na probrání vzájemných dojmů. Nejsem chrt, medaili nezískám, ale o to větší mám radost z kolegiality a podporování se na trati.

Omlouvám se za delší projev, jsem zvyklý vychovávat studenty k psaným projevům. 

S díky celému sympatickému organizačnímu týmu

Jan Šístek, Praha 7

sponzoři a partneři: 

Klub KrušnohorcůMěsto JirkovZUŠ JirkovSeveročeské doly a.s.Kultura a sport Chomutov s.r.o.MUDr. Lucie Karafiátová, ortodontistka