Start letošního ročníku Jirkovského crossmarathonu se nezadržitelně blíží. Děkujeme všem přihlášeným závodníkům i těm, kteří se ještě přihlásí na místě, že se rozhodli porovnat svou kondici s ostatními právě na našem krásném a náročném závodě. Budeme se těšit v sobotu na startu na vaše úsměvy a pozitivní energie.

Kdo jste si již stihli poznamenat do svých kalendářů a diářů Jirkovský Crossmarathon k 15. červnu, proveďte úpravu, protože jsme museli přistoupit ke změně termínu konání na 8. června 2019. Předchozí termín se kryl s plánovanou dovolenou několika důležitých pořadatelů, bez jejichž pomoci by pořádání závodu dost vázlo. Omlouváme se za případné komplikace a doufáme, že i přes změnu termínu se sejdeme na startech v hojném počtu.

Přejme vám krásný a v klidu strávený adventní čas a jsme rádi, že vám již nyní můžeme oznámit termín 19. ročníku Jirkovského Crossmarathonu. 8. června 2019 se budeme těšit na běžce, bikery, koloběžkáře a turisty na startu závodu, který povede jako vždy krásnou krušnohorskou krajinou.

„Pořád někoho dobíháš. Zatím je to dobrý,“ říká mi v úvodní zahřívací pasáži vedoucí podél přivaděče Zdeněk, který mě doprovází na kole.

Sluníčko, jasná obloha a z ní se linoucí zvuk vrtulí. Připadám si tu dnes skoro jako na Pražském mezinárodním maratonu :-). Neběží se mi úplně nejlépe. Tuhé nohy zvedám stěží. Jako kdyby byly přilepené k rozteklému asfaltu.

Největší stoupání na Lesnou však zvládám docela dobře. Cítím v nohách sílu. Tady by se určitě líbilo i Ondrovi Fejfarovi. Budu ho sem muset pozvat na některý z dalších ročníků ;-). Předbíhání cyklistů v kopci potěší. „Po svých to jde líp.“ Teď ano, ale pak se to obrátí…

Pokračovaní najdete na blogu Run with Love

sponzoři a partneři: Město JirkovZUŠ JirkovSeveročeské doly a.s.Všeobecná zdravotní pojišťovnaHorský areál LesnáKultura a sport Chomutov s.r.o.MUDr. Lucie Karafiátová, ortodontistkaScanlabRestaurace U Čemanů