Budeme se snažit, aby se letošní ročník Jirkovského půlmaratonu uskutečnil.

Vážení sportovní přátelé,

pomalu se blíží polovina června a s ní i termín naší pravidelné akce JCM. Bohužel Vás opět musíme zklamat – sportovní zápolení nebudeme pořádat.

Nejenom vládní nařízení, která nám doposud nejsou plně nakloněna, ale i krátký čas do startování na celkovou přípravu a hlavně bezvadné zázemí na 2. ZŠ v Jirkově, nám brání v konání soutěže.
Je nám to velice líto, soucítíme s Vámi. Jste plní elánu a akumulované energie a potřebujete to ventilovat (známe to z vlastní zkušenosti).

Sledujte naše stránky na konci léta – pokud to půjde, budeme se snažit o částečnou náhradu v akci Jirkovská půlka (už loni inzerované a také neuskutečněné).

Děkujeme Vám za Váš zájem o náš Jirkovský crossmarathon a budeme se na Vás těšit příště!

Za štáb akce – Raisrovi

Je nám to moc líto, ale přes veškeré snahy ani tento závod nemůžeme v plánovaném termínu uspořádat. Přejeme všem pevné zdraví.

Město Jirkov a Klub Krušnohorců pořádají pro všechny běžce Jirkovskou půlku.

Základní informace:

Datum: sobota 31. řijna 2020


Kategorie:

PŮLMARATON (21,1 km)

  • BĚŽCI (půlmaraton) muži a ženy: 18–39 let / 40–49 let / 50–59 let / 60 a více let

Účastníci startují na vlastní nebezpečí, dobrý zdravotní stav je nutným předpokladem (doporučujeme lékařskou prohlídku). Za škody způsobené účastníky akce pořadatel neodpovídá.


Trasa:

21,1 km - půlmarathon po trase závodu Jirkovský crossmarathon [info o trase]


Místo prezentace, startu a cíle:

klubovna TOM Stopaři 1918 – Školní 1727, 431 11  Jirkov (vedle 4. ZŠ) [mapa]


Časový pořad:

Prezentace:

  • 8.30–9.45 hod.

Start závodu:

  • 10.00 hod. 

Cíl závodu:

  • do 14.00 hod.

Startovné:

  • 100 Kč za osobu – platba při prezentaci na místě v hotovosti

Přihlášky:

Přihlášky zasílejte do 27. října 2020 (preferujeme přihlášení předem, možno i na startu) na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na poštovní adresu Natálie Bartoňová, Zátiší 1100, 431 11  Jirkov.
Do přihlášky uveďte: jméno a příjmení, datum narození, kategorii, adresu bydliště, telefon či e-mail.

Případné dotazy zodpovíme na telefonních číslech 724 064 608 nebo 724 266 063.

Musíme vám sdělit nemilou informaci, že vzhledem k nynější celkové situaci jsme se rozhodli, že pro letošní rok akci Jirkovský crossmarathon nebudeme pořádat! Předpokládáme, že se situace trochu změní až na přelomu května a června a pak by na organizaci zbylo málo času a navíc závodníci nemohou plně trénovat, aby tak náročnou trasu bez komplikací zdolali. Je nám to velice líto, ale budeme doufat, že se vše co nejdříve znormalizuje a příští rok se společně sejdeme.

Už se přihlásilo přes 20 lidí, kterým rozešleme zprávu s tím, že jim budeme vracet startovné zpět na účet.

Nejprve jsme mysleli, že bychom akci přesunuli na podzim, ale už se přesouvá tolik akcí, že bychom se asi nevešli do nějakého solidního termínu. Možná bychom v říjnu udělali menší akci jen pro běžce na 21 km po trase 1/2maratonu – ještě uvidíme.

Blíží se Vánoce, tak bychom rádi popřáli hodně příjemných a radostných chvil nejen během svátků a v novém roce hodně zdraví a pohody. Buďte nám i nadále věrní a dejte vědět i ostatním, ať k nám najdou cestičku i další nadšenci. Budeme se na všechny těšit na startu již 20. ročníku Jirkovského crossmarathonu, který se uskuteční 6. června 2020. Už nyní se můžete přihlásit.

sponzoři a partneři: Město JirkovZUŠ JirkovSeveročeské doly a.s.Všeobecná zdravotní pojišťovnaHorský areál LesnáKultura a sport Chomutov s.r.o.MUDr. Lucie Karafiátová, ortodontistkaScanlab