Zdravíme všechny příznivce závodního překonávání vzdáleností a přicházíme s termínem dalšího ročníku Jirkovského Crossmarathonu, který odstartujeme v sobotu 17. června 2023. Věříme, že nám nebude nic zásadního stát v cestě a závod si společně užijeme. Sledujte naš web nebo Facebook, abyste nezmeškali informace, se kterými budeme postupně přicházet.

Jirkovští Tomíci, noví organizátoři
stopari-jirkov.tomici.cz | facebook.com/stopari.tom

Po dvouletém nuceném nicnedělání je konečně na čase probudit se z letargie a pustit se znovu do přípravy Jirkovského crossmarathonu. 

Už po dvacáté se budeme těšit na setkání s milovníky běhu, projížděk a hlavně kopečků Krušných hor. Vážíme si všech účastníků, kteří se k nám vracejí, přestože ví, jak náročná trať je čeká. 

Letos jsme si trochu usnadnili práci tím, že jsme pro všechny závodníky zajistili časomíru prostřednictvím elektronických čipů. Plyne z toho větší přesnost měření, ale také několik změn v propozicích a povinností pro vás. 

Kromě běžného startovného, které můžete zaplatit elektronicky předem nebo v hotovosti na místě, budeme vybírat vratnou zálohu na čip. Ta bude ve výši 200 Kč a vrátíme vám ji po absolvování závodu v místě prezentace výměnou za použitý čip. Pro cyklisty to znamená, že budou během prezentace odevzdávat vratné zálohy dvě, tedy 20 Kč za startovní číslo a 200 Kč za čip.

Aby se co nejvíce urychlila prezentace, mějte na zálohu připravenou dvousetkorunovou bankovku, velmi nám tím pomůžete. 

Držíme palce všem, kteří se pro náš závod rozhodnou.

Zdravíme příznivce běhání, bajkování, trhání a toulání se po horách, po naší krásné zemi a vůbec po světě. Možná jste si všimli, že jsme měli malé potíže s provozem stránek, ale po dnešku již všechno šlape jak má.

Pevně věříme, že se letos konečně dočkáme 20. ročníku Jirkovského crossmarathonu, který máme v plánu odstartovat 11. června 2022. Čeká nás několik organizačních změn. První z nich je ta, že platba startovného bude možná jen v hotovosti v místě prezentace v den závodu. O dalších změnách budeme informovat v Blogu na těchto stránkách a na Facebooku.

Buďte nám i nadále věrní a dejte vědět i ostatním, ať k nám najdou cestičku i další nadšenci. Už nyní se můžete přihlásit.

„Pořád někoho dobíháš. Zatím je to dobrý,“ říká mi v úvodní zahřívací pasáži vedoucí podél přivaděče Zdeněk, který mě doprovází na kole.

Sluníčko, jasná obloha a z ní se linoucí zvuk vrtulí. Připadám si tu dnes skoro jako na Pražském mezinárodním maratonu :-). Neběží se mi úplně nejlépe. Tuhé nohy zvedám stěží. Jako kdyby byly přilepené k rozteklému asfaltu.

Největší stoupání na Lesnou však zvládám docela dobře. Cítím v nohách sílu. Tady by se určitě líbilo i Ondrovi Fejfarovi. Budu ho sem muset pozvat na některý z dalších ročníků ;-). Předbíhání cyklistů v kopci potěší. „Po svých to jde líp.“ Teď ano, ale pak se to obrátí…

Pokračovaní najdete na blogu Run with Love

sponzoři a partneři: 

Klub KrušnohorcůMěsto JirkovZUŠ JirkovSeveročeské doly a.s.Kultura a sport Chomutov s.r.o.MUDr. Lucie Karafiátová, ortodontistka